Meble na wymiar czy gotowe?

meble na wymiar do kuchni

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, należy zastanowić się czego oczekujemy a także jaką przestrzenią dysponujemy. Najczęściej meble na wymiar konieczne są w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie, w kuchniach a także przedpokojach i poddaszach, aby maksymalnie ułatwić przechowywanie rzeczy i zarządzanie domową przestrzenią.

W sklepach z gotowymi meblami, musimy zdecydować się na to co w danym momencie jest w ofercie, nie ma możliwości dostosowania tych mebli do naszych potrzeb czy przestrzeni. Natomiast decydując się na meble pod wymiar to my określamy, jakie dokładnie meble nas interesują i to pod każdym względem od dokładnych wymiarów począwszy po materiał, z którego zostanie wykonany dany mebel. Bez wątpienia meble na wymiar są po prostu stworzone po to, aby zagospodarować te przestrzenie, które w innym przypadku mogłyby zostać wykorzystane w zbyt małym stopniu. Dotyczy to wszelkiego rodzaju wnęk czy skosów, bardzo częstych na poddaszach w korytarzach czy innych zakamarkach. Decydując się na meble na wymiar zapełniamy powierzchnię domu dokładnie w taki sposób, w jaki chcemy.

Ponadto meble na wymiar to także doskonały sposób na zrealizowanie naszych wizji, co do wystroju wnętrza. Jeśli nie możemy znaleźć w sklepach jakiegoś mebla, to wystarczy skontaktować się z firmą oferującą tego typu meble i przedstawić jej swoje zamysły. Na przykład, jeśli planujemy kuchnię rustykalną, to możemy mieć kłopot w skompletowaniu tego rodzaju mebli ze sklepu, a na wymiar zostaną dla nas wykonane. Poza tym firmy oferujące meble na wymiar po wykonaniu mebli przyjeżdżają do swojego klienta i same zajmują się montażem. Nie trzeba więc tracić czasu na składanie czy sklejanie mebli ze sklepu, zwłaszcza że w praktyce okazuje się to znacznie trudniejsze niż wydawało się na pierwszy rzut oka.

Wiele jest zalet, jakie mają meble na wymiar. Warto się na nie zdecydować, gdyż dają możliwość zachowania pełnej kontroli nad powierzchnią domu oraz wypełnienie go dokładnie w taki sposób, w jaki nam się podoba.